Schola při katedrále Božského Spasitele S.M.O.K.

Navštivte nové www stránky se spoustou hudby s videi a fotografiemi

S.M.O.K. (Schola - Moravská Ostrava - Katedrála) je hudební seskupení působící při katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

Tradice mládežnických schol v bazilice, nyní katedrále, sahají do nepaměti. Ve vedení scholy se vystřídalo mnoho osobností a samotné složení scholy se již několikrát obměnilo.

Rovněž hudební zaměření scholy se v průběhu jejího působení měnilo v závislosti na jejím vedení.

V současnosti působíme pod vedením Radky a Michala Moricových a naší hlavní náplní je hudební doprovázení nedělních mší svatých, což znamená zpěv žalmu, ordinaria a také rytmických písní.

Repertoár čerpáme především ze zpěvníků Hosana, Koinonia, Zpěvy z Taizé, Cantate apod., a snažíme se písně prezentovat tak, aby důstojně doprovázely liturgii. Pravidelně se nás schází přibližně osm. Část našich členů je rovněž součástí chrámového sboru při katedrále Božského Spasitele.

Mezi další naše pravidelné aktivity patří např. účast na přehlídce schol ostravského děkanátu "Radvanický Superschol", koncerty v charitním domě sv. Václava v Ostravě-Heřmanicích, již tradiční křížová cesta na květnou neděli v kostele sv. Václava a nově od roku 2010 také účast na "Noci kostelů".

Budeme rádi, když se najdou další ochotní hudebníci a zpěváci, kteří by se chtěli zapojit do činnosti naší scholy.

Záznam písní zpívaných při nedělních mších svatých během roku 2012.

Přímé přehrání písní pokud nefunguje přímé přehrání klinkni na odkazVystoupení scholy na noci kostelů 27.5.2011 v katedrále Božského Spasitele

Video - první část vystoupení


Video - druhá část vystoupeníVideo - třetí část vystoupení


Program scholy na noci kostelů 2011


Ukázky písní z Radvanického superscholu
ve formátu mp3
Pokusa jiná varianta