NOC KOSTELŮ 2019Noc kostelů 2019 v katedrále Božského Spasitele v Ostravě. Farnost Moravská Ostrava.

V pátek 24.5.2019 zůstanou dveře kostelů otevřeny dlouho do noci. Již jedenáctým rokem se bude konat akce Noc kostelů, do které se naše farnost již tradičně zapojuje. První návštěvníci mohou přicházet do katedrály Božského Spasitele, kostela sv. Václava i kostela sv. Josefa ve Slezské Ostravě již před 18. hodinou. Katedrála Božského Spasitele se vám představí na Noci kostelů v plném lesku. Využijte proto jedinečnou příležitost a přijďte se podívat, jak nádherně vypadá.

Z bohatého programu každého něco zaujme. Komentované prohlídky přiblíží historii i interiér kostelů. Kromě umění a krásy, se mohou návštěvníci seznámit s liturgickými předměty, zvony, varhanami i dalšími, mnohdy nepřístupnými místy. Varhanní produkce, gregoriánský chorál, sólové zpěvy jsou pohlazením po duši a zdůrazňují krásnou atmosféru v těchto posvátných prostorách.

A děti, které příjdou do katedrály a kostelů s rodiči, mohou plnit úkoly v různých soutěžích. Například sestavovat model katedrály z dřevěných dílů nebo zapřemýšlet nad sestavením obrazu katedrály z obrázkových kostek.

Během noci kostelů můžete shlédnout i výstavku k plánované rekonstrukci adorační kaple a vytvoření biskupské krypty. Můžete si mohou prohlédnout návrh podoby adorační kaple, vytvořené v ateliéru Štěpán v Brně. Vystaven bude i model „Krůpěj“ představující podobu nového svatostánku adorační kaple.

Radostným zjištěním loňského ročníku byl fakt, že účast návštěvníků má vzestupnou tendenci.

Sečteno a podtrženo – věříme, že i v letošním roce se Noc kostelů vydaří.TOPlist Podpora